Odpady
z obróbki metali

Obróbka metali wiąże się z generowaniem odpadów. Efektem ubocznym procesów takich jak spawanie, toczenie, szlifowanie, piłowanie oraz trawienie są szlamy z obróbki metali, szkodliwe dla zdrowia pyły i cząstki. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na produkty metalowe, rośnie ilość powstających w procesie produkcji odpadów niebezpiecznych przeznaczonych do utylizacji. Odpady z obróbki metali powinny być magazynowane i utylizowane w odpowiedni sposób, w przeciwnym razie mogą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Szlamy z obróbki metali

Głównym odpadem powstającym podczas obróbki metali są kwasy trawiące, znacząca ich większość to kwasy solne. Z czasem kwasy trawiące tracą swoje właściwości i należy je wymienić na nowe. Zużyty kwas staje się odpadem. Trawienie to nie jedyny proces, któremu towarzyszą odpady poprodukcyjne. Proces obróbki metali generuje również szlamy poszlifierskie, zanieczyszczone ciecze myjące, oleje, emulsje opadowe, woski i tłuszcze. Wszystkie te substancje wymagają profesjonalnej utylizacji, której zakład produkcyjny nie jest w stanie przeprowadzić we własnym zakresie. Dlatego też szlamy z obróbki metali są magazynowane w odpowiednich zbiornikach, a następnie przekazywane firmom wyspecjalizowanym w ich utylizacji.

Odbiór odpadów z obróbki metali: województwo śląskie

Firma Eco-Team specjalizuje się w odbiorze odpadów z obróbki metali. Dysponujemy zapleczem technologicznym umożliwiającym odbiór zarówno szlamów z obróbki metali, jak i różnego rodzaju pyłów. Jednocześnie współpracujemy z przedsiębiorstwami wyspecjalizowanymi w utylizacji tego typu odpadów. Przedsiębiorstwa te wykorzystują wieloetapowe reakcje chemiczne i procesy, dzięki którym niebezpieczne związki, jakie zawierają szlamy z obróbki metali są neutralizowane.

Działamy na terenie województwa śląskiego i okolicy. Współpracujemy zarówno z dużymi zakładami produkcyjnymi, jak i niewielkimi firmami. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dopasowując zakres usług do faktycznych potrzeb przedsiębiorstwa.

Wstecz